O SZKOLE

Gimnazjum nr 4 to szkoła aktywna w całym środowisku lokalnym. Tutaj panuje dobra atmosfera, nauczyciele są wyrozumiali, a młodzież może w pełni realizować swoje zainteresowania. Wpaja się jej nie tylko wiedzę, ale i zasady moralne. Uczniowie podtrzymują długoletnie tradycje szkoły. Do nich należą m. in. Tydzień Kultury Antycznej, Dzień Europejczyka, Dzień Sportu. Co dwa lata odbywają się wybory do Samorządu Szkolnego. Ważnym wydarzeniem są również uroczystości związane z Świętem Szkoły, które corocznie hucznie obchodzą wszyscy związani z Gimnazjum nr 4. Absolwenci szkoły z przyjemnością wracają pamięcią do lat spędzonych w szkolnej ławie.

Nauka w G4 to prawdziwa przyjemność, pod warunkiem, że ofiaruje się "Czwórce" cząstkę siebie.

Uczniowie szkoły biorą udział w licznych konkursach zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Szkoła ma wiele znaczących osiągnięć sportowych zarówno w dzielnicy, mieście i makroregionie.

Zespół Szkół nr 3 Gimnazjum nr 4 to jedna z pięciu placówek mieszczących się w gminie Czerwionka-Leszczyny. Gmina ta położona jest w południowo-zachodniej części województwa śląskiego - 40 km od Katowic i 45 km od granicy z Czechami.

Współrzędne geograficzne G4:
Szerokość geograficzna: 50o 09' 04'' N