[info nr 678][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 24.10.2018r. 21:06]
Eliminacje Konkursu Recytatorskiego "Mały OKR 2019"
5 marca 2019 r. odbyły się powiatowe eliminacje Konkursu Recytatorskiego "Mały OKR 2019", organizowanego przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej i Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce - Leszczynach

W etapie powiatowym brało udział 12 uczniów klas IV - VI i 8 uczniów klas VII i VIII oraz gimnazjum z naszej gminy. Wszyscy uczestnicy w niezwykle piękny sposób zaprezentowali fragmenty poezji i prozy, a profesjonalne jury brało pod uwagę dobór i interpretację repertuaru, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Możemy być dumni z uczniów naszej szkoły, zajęli bowiem bardzo wysokie miejsca. W kategorii klas młodszych I miejsce zajęła Wiktoria Mikosz (klasa 6 b), II miejsce - Zuzanna Marszałek (klasa 5 c), natomiast Kacper Kachel (klasa 4 d) otrzymał wyróżnienie. W kategorii klas starszych I miejsce zajęła Agnieszka Nowak (klasa 3 b gimnazjum), II miejsce - ex aequo Hanna Gocyk i Zofia Mrowiec (klasa 8 a).

Teraz Wiktoria i Agnieszka przygotowują się do etapu wojewódzkiego, który będzie miał miejsce w dniach 26 i 27 marca w Katowicach.

Gratulujemy wszystkim naszym uczniom wspaniałych wyników i życzymy powodzenia w kolejnym etapie !

info_678

Opracowanie: p. M. Łubkowska