"Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie." H. Sienkiewicz

AKTUALNOŚCI

info 670
[info nr 670][Autor: admin][Dodano: 29.05.2018r. 18:07]
IV TMRR
Relacja z IV Międzyszkolnego Rajdu Rowerowego

170 przejechanych kilometrów, spalonych 6000 kcal, 9 godzin kręcenia, wypoconych 3 litry potu to efekt uczestnictwa każdego z sześciu uczniów naszego gimnazjum w IV Tradycyjnym Międzyszkolnym Rajdzie Rowerowym.

info 670

Damian z 3c, Jakub, Adrian, Sebastian, Michał i Dawid z 2a, gościnnie Kamil jako absolwent oraz uczniowie ZS w Czerwionce mieli okazję poczuć smak rowerowej przygody jaką co roku organizują panowie Gorzawscy w swoich szkołach.

info 670

Powyżej trasa z pierwszego dnia

info 670

Powyżej trasa z drugiego dnia

W środę 23-ego maja nasza ekipa ruszyła ścieżkami rowerowymi o godzinie 8:30 spod szkoły w stronę ośrodka H2O w Kiczycach k/Ochab. Ponieważ dla naszych rowerzystów 55 km to za mało, ruszyliśmy po obiedzie jeszcze do pobliskiego Skoczowa.

info 670

Pogoda dopisywała, humory również, a że zmęczenie nikogo nie dotykało, dlatego po kolacji zorganizowano turniej piłki nożnej. Pierwszy dzień zakończyliśmy biesiadowaniem z bębenkiem oraz gitarą przy ognisku.

Następnego dnia po obfitym śniadaniu ruszyliśmy do odległej o 20 km miejscowości Brenna. Zjedliśmy tradycyjne miejscowe lody, zapoznaliśmy się z Gazdą Brennicy i ruszyliśmy w drogę powrotną. Po drodze w Skoczowie chętni mogli skorzystać z miejscowego basenu oraz rozegrać turniej w kręgle.

info 670

W oczekiwaniu na ognisko z kiełbaskami rozegrano tym razem turniej siatkówki.

info 670

Ranek trzeciego dnia to tradycyjne kajaki na stawie, który znajdował się kilka metrów przy naszych domkach.

info 670

Powrót do domu to kolejne 55 km kręcenia, które każdy z uczestników pokonał bez większego trudu.

Po raz kolejny mogliśmy brać udział w ciekawej wyprawie, która nie tylko usprawniła nasze możliwości sportowe, ale również dała możliwość poznania walorów turystycznych i przyrodniczych Beskidu Śląskiego.

Serdeczne podziękowania kierujemy do pana Dawida - trzeciego opiekuna, który m.in. przybliżał nam tajniki rajdów rowerowych, a przy okazji mógł opowiedzieć o akcji FILIPOWE KILOMETRY - WALCZYMY Z AUTYZMEM.

Szczegóły akcji >>

Opracowanie: admin
Zdjęcia: admin
Copyright by Marcin Gorzawski and G4. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.