[info nr 668][Autor: p. I. Krzyżowska][Dodano: 26.04.2018r. 14:36]
Wiosenne Święto Matematyki
Jak co roku w naszej szkole w dniu 21 marca obchodziliśmy Święto Matematyki. W tym dniu chcieliśmy pokazać, że matematyka jest ważna i przydatna w naszym życiu, ponieważ jest wszędzie wokół nas.

„Matematyka to niewzruszona opoka wszelkich nauk i życiodajny zdrój korzyści dla biegu ludzkich spraw.”
Isaac Barrow

Podczas akademii każda klasa przedstawiła przygotowany wcześniej transparent i okrzyk związany właśnie z matematyką. Zmagania uczniów oceniała komisja w składzie: pani dyrektor Małgorzata Marciniak, p. Michał Klasik, p. Justyna Rybok, p. Joanna Pluta, p. Ewa Szopa.

Całość akademii dopełniły występy uczniów: geometryczny pokaz mody w wykonaniu klas IV, skecze przygotowane przez uczniów klasy Va i VIIa oraz prezentacja multimedialna „Liczby w naszej szkole”, którą w ramach projektu przygotowali Kamil Rudek i Adam Kohut, uczniowie klas III gimnazjum.

Nastąpiło również podsumowanie wszystkich konkursów jakie w ostatnim tygodniu odbywały się w naszej szkole, a było ich dość sporo. Wszystko zaczęło się tydzień wcześniej od Święta Liczby Pi, wtedy to odbył się międzyklasowy turniej matematyczny. Wiele emocji towarzyszyło indywidualnemu konkursowi na najwięcej zapamiętanych cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby pi. Rozstrzygnięto również indywidualny konkurs o tytuł Mistrza Matematyki, fotograficzny konkurs „Matematyka jest wszędzie” oraz konkurs na pracę plastyczną Liczba Pi. Oceniono również przygotowane przez uczniów danej klasy gazetki ścienne „Sławni matematycy”.

Wyniki wszystkich wymienionych konkursów przedstawiają się następująco:
Międzyklasowy turniej matematyczny:
SP: I m 5a; II m 4c; III m 4a
Gim: I m 2b; II m 3b; III m 3c

Najwięcej zapamiętanych cyfr po przecinku w rozwinięciu dziesiętnym liczby Pi:
I m Śmietana Kacper 4c - 74 cyfry

I m Kinga Krajs 3b
II m Oliwia Benisz 3c
III m Paulina Flejszok i Mateusz Dębowski

Konkurs fotograficzny „Matematyka jest wszędzie”:
I m Kinga Boruta
II m Kasia Gudzik
III m Nikola Konderska

Konkurs na pracę plastyczną Liczba Pi:
Oliwia Brandys 5a
Mateusz Słupik 3a

Gazetka ścienna „Sławni Matematycy”
Wyróżnienia: klasa 4a, 2bG

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowanie nagród. Wychowawcą i zaangażowanym uczniom również dziękujemy za wkład pracy. Organizatorami Wiosennego Święta Matematyki byli: pani Gabriela Królak, pan Marcin Gorzawski i pani Iwona Krzyżowska.

info_668

Opracowanie: p. I. Krzyżowska