[info nr 660][Autor: p. D. Morciniec-Otremba][Dodano: 08.01.2018r. 15:53]
MARATON JĘZYKOWY
Cóż to była za noc...- mało kto dowierza, że uczniowie klas drugich naprawdę całą noc uczyli się języka angielskiego i francuskiego, a dokładniej prezentowali swoją wiedzę w różnorodnych ćwiczeniach językowych od 19:00 w piątek do 7:00 w sobotę.

info 660Popołudniowe lekcje spędziliśmy na oglądaniu filmów o tematyce mikołajkowo-świątecznej, a do drzwi każdej klasy zapukał Mikołaj, który obdarzył nas prezentami:)

Jak co roku drugoklasiści maja obowiązek uczestniczenia w projekcie, 13 gimnazjalistów wybrało projekt językowy: Ready, prets, START- projekt mający na celu wykorzystanie zdobytej wiedzy leksykalno-gramatycznej w różnych ćwiczeniach ( zadaniach gramatycznych, językowych, grach, quizach, planszówkach, sytuacjach z życia codziennego itp.). Gimnazjaliści pod opiekom nauczycieli j. angielskiegi i j. francuskiego, przez dwa miesiące przygotowywali ciekawe, zróżnicowane językowo ćwiczenia by zaprezentować je kolegom w czasie 12godzinnej nocy w murach naszej szkoły.

Uczniowie wykazali się ogromna pomysłowością i kreatywnością, ćwiczenia były tak zróżnicowane i perfekcyjne przygotowane, że ledwo co zdążyliśmy je wszystkie wykonać:)

Zajęcia wzbogacone były o warsztaty gotowania, poznaliśmy tajniki kuchni angielskiej – piekąc angielski pudding oraz francuskiej- piekąc francuską tartę..... NIE BYŁO MOŻLIWOŚCI ZASNĄĆ!!!

info_660

Opracowanie: p. D. Morciniec-Otremba