[info nr 658][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 08.01.2018r. 15:18]
6 GRUDZIEN
Jak co roku czekaliśmy na odwiedziny Zacnego Gościa:) oczywiście był! Święty Mikołaj w naszej szkole, która wypełniona była aż po brzegi kolorem czerwonym- każdy uczeń miał ubrać się w ulubiony kolor Mikołaja – czerwony, najlepiej spisała się klasa IIaG, która otrzymała największa ilość punktów do Ligii Klas.

Popołudniowe lekcje spędziliśmy na oglądaniu filmów o tematyce mikołajkowo-świątecznej, a do drzwi każdej klasy zapukał Mikołaj, który obdarzył nas prezentami:)

W tym szczególnym dniu, chcieliśmy stać się i my Mikołajami – podarować pomoc potrzebującym. Opiekun SU Pani Dominika Morciniec-Otremba wraz s sekcja charytatywną zorganizowała akcję pomocy dla hospicjum w Żorach. Z pomocom rodziców, ciotek, dziadków ... upiekliśmy ciasta, by w mikołajkowy dzień sprzedać je na kiermaszu- całkowity dochód 567zł zostanie przeznaczony na zakup pościeli do żorskiego hospicjum – DZIĘKUJEMY!!!!! jak zawsze nasi uczniowie, całe rodziny chętnie pomogli:)

Od 4 grudnia walczymy także w corocznym mikołajkowym turnieju koszykówki ...

Opracowanie: p. D. Morciniec-Otremba