"Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie." H. Sienkiewicz

AKTUALNOŚCI

info 653
[info nr 653][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 21.11.2017r. 21:23]
DOŁĄCZ DO MARATONU PISANIA LISTÓW
Maraton Pisania Listów jest międzynarodowym wydarzeniem, którego idea narodziła się w Polsce w 2001 roku

Maraton Pisania Listów jest międzynarodowym wydarzeniem, którego Idea narodziła się w Polsce w 2001 roku, odbywa się co roku w weekend w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Od kilku lat akcja jest obecna w naszej szkole !

Dzięki Maratonowi dochodzi do upowszechniania wiedzy na temat wolności i praw człowieka. Akcja opiera się na założeniu, że poszanowanie praw człowieka jest wspólną sprawą całego społeczeństwa. Podejmiemy akcje w obronie konkretnych osób, których prawa zostały złamane. Celem Maratonu jest wysłanie jak największej ilości listów i innych apeli (e-maili, faxów, sms) do odpowiednich władz we wskazanych krajach, tak by skierować ich uwagę na naruszenia praw człowieka. W 2016 roku na całym świecie zostało podjętych ok. 4,6 mln akcji. Dwie zostały zakończone uwolnieniem osób w obronie, których pisaliśmy!

W tym roku podczas Maratonu będziemy pisać listy w sprawie obrońców i obrończyń praw człowieka z 10 państw. To osoby, które odważnie przeciwstawiają się łamaniu praw człowieka, a teraz same potrzebują naszego wsparcia. Wśród bohaterów są obrońcy praw człowieka z Turcji, z Madagaskaru, z Chin, Bangladeszu, Izraela, Jamajki, Hondurasu, Finlandii, Czadu. Egiptu. Iskra odwagi jest w każdym z nas. Możemy zabrać głos w słusznej sprawie. Możemy wysłać tweeta. Możemy protestować. Możemy napisać list. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić świat !

Zaczynamy pisać u nas w szkole już 1 grudnia( piątek), akcja potrwa do 8 grudnia ( piątek) . Poprawnie napisane listy przekazujemy wychowawcom lub nauczycielom języka polskiego.

Pisanie listów przynosi efekty dołącz do nas w tym roku !

Opracowanie: p. M. Pyszny
Zdjęcia: admin
Copyright by Marcin Gorzawski and G4. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.