[info nr 651][Autor: p. J. Hachulla][Dodano: 30.10.2017r. 18:09]
Dzień Papieski w naszym gimnazjum

info 651W poniedziałek 16 października obchodziliśmy w naszym gimnazjum Dzień Papieski. Podczas obchodów tego Dnia pochylamy się co roku nad jednym z aspektów nauczania Jana Pawła II. Zgłębiając to, co mówi do nas nasz Wielki Rodak, przypominamy sobie jego niezwykłe życie i dziękujemy Bogu za Jego osobę. Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało: „Jan Paweł II –Idźmy naprzód z nadzieją”. Możemy z całą pewnością stwierdzić, że papież był człowiekiem nadziei. Od dzieciństwa, które nie było kolorowe i usłane różami, aż do końca, do ostatnich chwil życia. Jego wielka siła, którą czerpał od Boga i Matki Bożej prowadziła Go do najdalszych zakątków świata. Niósł On nadzieję tam, gdzie Jej brakowało. Spotykał na swej drodze dzieci i młodzież, przed którymi stawiał trudne zadania, wierząc, że młodzi są nadzieją i przyszłością świata. Wierzył, że każdy może się zmienić, być dobrym i świętym.

W ramach tego Dnia odbyły się w szkole dwa konkursy. Pierwszy z nich- dla klas VII SP oraz II i III gimnazjum polegał na sprawdzeniu wiedzy uczniów o św. Janie Pawle II. Zwycięskie miejsca zajęli w nim następujący uczniowie: I miejsce.-Katarzyna Buszka z kl. II b, II miejsce.-Przemysław Żyła z kl. III b, III miejsce: Wojciech Pluta z kl. VII a. Drugi konkurs- plastyczny pt. „Niezwykły Pontyfikat” był przeznaczony dla uczniów klas V-VII SP oraz II-III gimnazjum. Wzbudził on bardzo żywe zainteresowanie wśród dzieci i młodzieży. Zgłoszono do niego 25 prac. Najlepsze z nich wykonali: Natalia Pabich z klasy III a, Gabriela Ludwikowska z klasy III a oraz Arkadiusz Jasiński z klasy III b, Paulina Fleiszok z klasy III b, Wiktoria Kubina z klasy III a. Wyróżniono również prace Oliwii Brandys i Wiktorii Wasilewskiej z klasy Va. Ponadto uczniowie zaakcentowali ten wyjątkowy dzień elementem stroju w kolorze żółtym. Tu najlepiej wypadła klasa III b oraz klasa VII a . W tym dniu odbyła się również sprzedaż ulubionych ciastek św. Jana Pawła II- papieskich kremówek.Dziękuję wszystkim uczniom za udział w konkursach, współpracę i zaangażowanie. Dyplomy i nagrody zwycięzcom wspomnianych konkursów zostaną wręczone na najbliższym apelu szkolnym w listopadzie.

info_651

Opracowanie: p. J. Hachulla