[info nr 650][Autor: p. I. Krzyżowska][Dodano: 17.10.2017r. 19:00]
VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
W dniu 29 września w naszej szkole podsumowano tydzień z tabliczką mnożenia.

W dniu 29 września w naszej szkole podsumowano tydzień z tabliczką mnożenia. Tego dnia, w trakcie długich przerw uczniowie mogli wykazać się znajomością tabliczki mnożenia i otrzymać certyfikat EKSPERTA. Odbył się również apel podczas, którego rozstrzygnięto dwa konkursy „Królowa skakanki” i „Piłkarz Matematyk”. Atmosfera podczas rywalizacji była bardzo gorąca, każda klasa z zaangażowaniem dopingowała swojego reprezentanta. Królową skakanki została Oliwia Brandys z klasy Va, a najlepszym piłkarzem Wojciech Juszczak z klasy IVb.

Obchodom Świtowego Dnia Tabliczki Mnożenia poświęcony był cały tydzień. Uczniowie podczas lekcji matematyki przypominali i utrwalali sobie znajomość tabliczki mnożenia. Rozwiązywali rebusy, krzyżówki, przygotowywali również plakaty, które później zdobiły korytarze szkolne. Z każdej klasy wyłoniono osobę, która tabliczkę mnożenia ma w jednym palcu. W całej akcji brali udział uczniowie klas III-VII szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum. Wszystkim zaangażowanym uczniom dziękujemy.

Koordynatorami VII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia byli nauczyciele matematyki – Gabriela Królak, Iwona Krzyżowska oraz Marcin Gorzawski.

Pomysły zabaw oraz materiały dydaktyczne zaczerpnięte zostały ze oficjalnej strony organizatora Wydawnictwa Karty Grabowskiego.

info_650

Opracowanie: p. I. Krzyżowska