[info nr 643][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 13.09.2017r. 17:17]
Narodowe Czytanie w naszej szkole !
Nasza szkoła należy od kilku lat do placówek uczestniczących w ogólnopolskiej akcji - Narodowe Czytanie

W tym roku para prezydencka zachęcała do zapoznawania się z dramatem Stanisława Wyspiańskiego - "Wesele". Uczniowie SP 5 oraz G 4 podczas lekcji czytali fragmenty "Wesela", tworzyli zakładki do lektury, plakaty do cytatu - "A to Polska właśnie", projektowali stroje dla bohaterów dramatu, tworzyli herbatki do lektury lub uczestniczyli w konkursie wiedzy.

Najlepsi w szkolnym konkursie wiedzy dla klas VI - VII SP oraz II i III G okazali się:
I miejsce: Zuzanna Rozmus, Kinga Michalska, Karolina Tokarz , Justyna Kosińska - klasa VI a
I miejsce :Barbara Zelek, Oktawia Michalczyk, Nikoleta Bilska - III c
II miejsce: Justyna Trzmielak, Katarzyna Buszka, Wiktoria Kępa, Agnieszka Nowak- II b
II miejsce : Hanna Gocyk klasa VII a
III miejsce : Mateusz Dembowski, Katarzyna Gudzik, Kinga Krajs- III b
III miejsce : Miłosz Marszałek, Wojtek Pluta, Jakub Lisak klasa VII a

Gratulujemy również udziału drużynom klasy VII b , II a, III a.
Nagrody za wszystkie konkursy zostaną wręczone podczas apelu podsumowującego działania przeprowadzone w ramach NCZ.

info_643

Zdjęcia: p. M. Pyszny