"Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie." H. Sienkiewicz

AKTUALNOŚCI

info 635
[info nr 635][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 19.06.2017r. 22:18]
Industriada na familokach w Czerwionce
W sobotę 10 czerwca na terenie osiedla familoków w Czerwionce tuż obok Zespołu Szkół nr 3 odbywała się Industriada - Święto Szlaku Zabytków Techniki

info_635

Scenariusz tego niezwykłego wydarzenia obejmował mnóstwo atrakcji – widowiskowe inscenizacje Teatru „Gry i ludzie” , wiele różnorodnych warsztatów, konkursów i animacji, pokaz muzyczny z cewkami Tesli, sprawnościowy tor przeszkód na niesamowitych dmuchańcach XXL, zwiedzanie osiedla, zwiedzanie Izby Tradycji KWK „Dębieńsko”, a na pamiątkę z Industriady – bezpłatna karykatura węglem i „richtig ślonskie knipsowanie” w fotobudce.

Podczas Industriady na scenie pojawili się również ( tuż po sławnym Grzegorzu Poloczku) zdolni recytatorzy z Zespołu Szkół nr 3: Wojtek Pluta - laureat konkursu - Mode Fafloki, Hanna Gocyk - laureatka powiatowego etapu OKR oraz Dominika Szłapka - laureatka gminnych i powiatowych konkursów gwarowych i Weronika Strzelczyk - laureatka powiatowego etapu OKR. Mimo niesprzyjającej pogody nasi młodzi artyści zaprezentowali się wspaniale!

Tegoroczna Industriada to ponad 500 atrakcji w czterdziestu siedmiu obiektach i tylko kilkadziesiąt godzin, by zdążyć odwiedzić przynajmniej część z nich. My byliśmy w Czerwionce na familokach !

info_635

Opracowanie: p. M. Pyszny
Zdjęcia: p. M. Pyszny
Copyright by Marcin Gorzawski and G4. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.