[info nr 627][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 22.05.2017r. 20:16]
Święto Szkoły 2017
Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca, ona daje życie... Słowa z bajki Henryka Sienkiewicza stały się motywem przewodnim uroczystości święta szkoły i patrona w Zespole Szkół nr 3, którą hucznie obchodzono 19 maja dokładnie rok po stuleciu Szkoły Podstawowej nr 5

Cała społeczność szkolna od najmłodszych do najstarszych uczniów od kilku tygodni przygotowywała się do święta szkoły, zgłębiając twórczość patrona, uczestnicząc w konkursach ortograficznych, przygotowując scenki, śpiewy i występy artystyczne, dekorując świątecznie szkołę.

Gimnazjaliści spotkali się w konkursie wiedzy o szkole i patronie – „Milionerzy" , w którym zwyciężyła Ania Wencel z klasy III a .

W konkursie ortograficznym najlepsi byli:
- klasy I

I miejsce - Klaudia Łakatosz - klasa I b
II miejsce - Katarzyna Buszka - Klasa I b
III miejsce - Sabina Kostka - klasa I a

- Klasy II

I miejsca
Gabriela Ludwikowska II a
Beata Przywara II c
Wiktoria Sobczak II c
Dominika Oczadły II b

- Klasy III

I miejsce - Weronika Leporowska - III a
I miejsce - Szymon Pustułka - III b
II miejsce - Lidia Skiba - III a
III miejsce - Aleksandra Leśnik - III b

Najlepiej do czytania dzieł Sienkiewicza zachęcali uczniowie: I b, III a, II c, III b, II b, II a,

Najlepsze wykonanie piosenki z lipdaba zaprezentowali: IIIa, II c, III b, I b, II b, II a

Najbardziej udane gazetki na temat Sienkiewicza i jego twórczości stworzyli : III b, III a, II a, I b, II b .

Dzień 19 maja był szczególny, wszystkim udzielała się atmosfera uroczystej zabawy, na apelach uczniowie klasy III a i III b przypomnieli twórczość i życie swego patrona, pani dyrektor ZS3 Małgorzata Marciniak wraz z Henrykiem Sienkiewiczem, w którego rolę wcielił się uczeń klasy III a – Karol Bociek, wręczała nagrody i dyplomy uczniom i klasom za wiedzę i zaangażowanie .

Szczególnie podniosłym momentem akademii było odśpiewanie hymnu, wprowadzenie sztandaru szkoły oraz złożenie kwiatów w kąciku patrona szkoły.

Henryk Sienkiewicz jest do dziś wg badań Biblioteki Narodowej najpopularniejszym polskim pisarzem . Za co uczniowie ZS 3 kochają swego patrona? Za Stasia i Nel, Danusię i Jagienkę, za dobroć serca, humanitaryzm i patriotyzm.

Zdjęcia: p. M. Pyszny