[info nr 618][Autor: p. B. Połomska][Dodano: 06.02.2017r. 20:54]
Dzień Bezpiecznego Internetu

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundację Dzieci Niczyje) – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility - CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerem DBI 2017 jest Facebook. Tegoroczne wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez Minister Edukacji Narodowej Annę Zalewską, Minister Cyfryzacji Annę Streżyńską, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosława Gowina, Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka oraz Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Marcina Cichego.

DBI obchodzić będziemy 7 lutego 2017 r. pod hasłem „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Podczas zbliżającej się 13. edycji wydarzenia w Polsce organizatorzy chcą zwrócić uwagę na rolę każdego użytkownika internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI szczególnie podkreślony zostanie potencjał internetu, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

Co to jest DBI >>

Zapraszam nauczycieli, psychologów, pedagogów, wychowawców na szkolenie internetowe:

Szkolenie >>

Również rodzice znajdą wiele ciekawych ofert szkoleń związanych z bezpieczeństwem w internecie, na które serdecznie zapraszam:

Szkolenie >>

Promocja bezpieczeństwa >>

Podstawowe informacje dla rodziców >>

Uczniów zapraszam do wzięcia udziału w konkursie szkolnym na najciekawszą gazetkę na temat „Razem zmieniamy internet na lepsze”. Udział w konkursie będzie brany pod uwagę w „Lidze klas”.

Zapraszam również do wzięcia udziału w konkursie „DBI- reporter 2017”

Regulamin >>

Opracowanie: p. B. Połomska