[info nr 615][Autor: p. D. Morciniec-Otremba][Dodano: 09.01.2017r. 13:51]
PIERWSZA LEKCJA JĘZYKA FRANCUSKIEGO W KLASIE IIIA SP
Uczniowie klasy 3a SP uczestniczyli w lekcji języka francuskiego przygotowanej przez nauczycielkę gimnazjum panią Dominikę Morciniec-Otremba

Uczniowie klasy 3a uczestniczyli w lekcji języka francuskiego przygotowanej przez nauczycielkę gimnazjum panią Dominikę Morciniec-Otremba. Zajęcie te miały za zadanie rozbudzić zainteresowania nowym językiem oraz kulturą tego kraju. Na początku otrzymaliśmy wizytówki z własnym imieniem przetłumaczonym na język francuski. Na zajęciach wskazaliśmy położenie Francji na mapie Europy, zwiedziliśmy najważniejsze zabytki Pałac Norte Dame, wieżę Eiffla i Łuk Triumfalny. Wysłuchaliśmy hymnu Francji, rozpoznaliśmy na fotografii prezydenta. Dużo dowiedzieliśmy się o kuchni francuskiej i obyczajach kulinarnych tego kraju. W francuskich domach na stole królują bagietki, sery, ślimaki i żabie udka. My na koniec lekcji smakowaliśmy croissanty.

info_615

Opracowanie: p. D. Morciniec-Otremba