[info nr 611][Autor: p. D. Morciniec-Otremba][Dodano: 06.01.2017r. 20:50]
DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA
Patronat honorowy nad kampanią „Śniadanie Daje Moc” oraz Dniem Zdrowego Śniadania objęli: Rzecznik Praw Dziecka, Polskie Towarzystwo Nauk Żywieniowych

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania zainicjował w 2007 r. ówczesny komisarz Unii Europejskiej ds. zdrowia Markos Kyprianou. Jego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży do zdrowego odżywania się.

Koordynatorem tych badań w Polsce jest dr Joanna Mazur z IMiD w Warszawie. Dane z 2010 r. wskazują, że co czwarte dziecko w wieku 6-14 lat nie je śniadania przed wyjściem do szkoły. „A im starsi uczniowie, tym odsetek dzieci niejedzących śniadań jest wyższy. Dotyczy to zwłaszcza dziewcząt” – zaznaczyła prof. Weker. Na przykład, bez śniadania do szkoły wychodzi blisko co trzecia dziewczyna (29 proc.) i co czwarty chłopiec (ok. 24 proc.) w wieku 14 lat (II klasa gimnazjalna).

My staraliśmy się udowodnić że ŚNIADANIE JADAMY i nie jest byle co!!!!

8 listopada odbył się szkolny konkurs na zdrowe śniadania . Gimnazjaliści nie tylko przygotowali wartościowy posiłek ale zaprezentowali także jego walory odżywcze, udowodnili, że uczniowie, którzy spożywają prawidłowo skomponowane śniadanie szybciej pracują na lekcjach, popełniają mniej błędów, mają więcej pomysłów i uzyskują lepsze wyniki w testach na sprawność fizyczną.

info_611

Opracowanie: p. D. Morciniec-Otremba