[info nr 608][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 22.12.2016r. 12:41]
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Akcja filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" rozpoczyna się w 1926 roku. Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien Mugol o imieniu Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta.

Z wielką przyjemnością uczniowie klas II a, II b, II c, III a oraz III b wybrali się do kina, by zapoznać się z niesamowitymi przygodami Newta Skamandera, jego zwierząt, czarowników i zwykłych ludzi.
Wycieczka do kina była okazją do przypomnienia sobie gatunku fantasy oraz przeprowadzenia szkolnego konkursu.

Wyniki szkolnego konkursu „ Jak odnaleźć fantastyczne zwierzęta Newta Scamandera”

I miejsce 18p/18
Gabriela Ludwikowska, Natalia Pabich, Adam Kohut – II a, Bartosz Szala – II c,
II miejsce 17p/18