[info nr 598][Autor: p. E. Inglot][Dodano: 15.11.2016r. 20:40]
SZACH, MAT
„SZACH, MAT” - SZACHOWE MISTRZOSTWA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I GIMNAZJALNYCH G i M CZERWIONKA – LESZCZYNY

21 października 2016r. w naszej gminie w Miejskim Ośrodku Kultury w Czerwionce – Leszczynach odbyły się Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjów w Szachach. Turniej ten był zorganizowany przez Zespół Szkół nr 3 w Czerwionce – Leszczynach oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czerwionce – Leszczynach. W rozgrywkach tych wzięło udział trzydziestu zawodników reprezentujących podstawówki i dwudziestu dziewięciu zawodników z gimnazjum. Turniej składał się z siedmiu rund, przebiegał w atmosferze spokoju i czystej rywalizacji. Poziom rywalizacji był bardzo wyrównany. Całe Mistrzostwa Szachowe sędziowane były przez Pana Michała Cichonia – zastępcę Dyrektora MOSiR-u w Czerwionce – Leszczynach i zostały podsumowane klasyfikacją indywidualną i drużynową w kategorii szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczniowie naszej szkoły w klasyfikacji indywidualnej zajęli następujące miejsca :

Chłopcy – G nr 4:
VI m – Ziajka Marcin
X m – Kluczniok Stanisław
XIII m – Pustułka Szymon

Dziewczyny G nr 4:
III m - Żółkiewicz Martyna
IV m – Fleiszok Paulina
VI m – Anna Wencel

Gościem specjalnym Mistrzostw Szachowych była Pani Aleksandra Chudzik - pełnomocnik burmistrza G i M Czerwionka – Leszczyny , która naszym zwycięzcom wręczała puchary, medale, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez MOSiR Czerwionka – Leszczyny i firmę Auto – TRANS ASFALTY. Zawodnicy również otrzymali słodki poczęstunek. W klasyfikacji drużynowej Szkoła Podstawowa nr 5 zajęła III miejsce zaś reprezentacja naszego Gimnazjum zajęła II miejsce i reprezentowało naszą gminę w finale rejonowym w Raciborzu w składzie : Martyna Żółkiewicz – kl. III A, Stanisław Kluczniok - kl. I B, Szymon Pustułka – kl. III B i Marcin Ziajka – kl. III A zajmując V miejsce.

info_598

Opracowanie: p. E. Inglot