[info nr 595][Autor: p. D. Morciniec-Otremba][Dodano: 14.11.2016r. 15:38]
„SMACZNA LEKCJA” JĘZYKA FRANCUSKIEGO

O kulturze jedzenia we Francji słyszy się bardzo wiele. Uczniowie klas trzecich mieli okazję spotkać się z nią "w praktyce" gdyż na lekcji języka francuskiego nie tylko uczyli się słownictwa związanego z kuchnią, ale mieli niepowtarzalna okazję degustować francuskie croissanty muśnięte kremem z kasztanów.

Francuskie śniadanie na słodko (le petit déjeuner sucré), nie jest dla nich czymś dziwnym, ta francuska tradycja zaciekawiła wielu zwolenników słodkości, brak kiełbasek, jajek, szynek czy sera na śniadanie to ciekawa forma porannego posiłku:)

Opracowanie: p. D. Morciniec-Otremba
Zdjęcia: p. D. Morciniec-Otremba