[info nr 594][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 28.10.2016r. 20:43]
Imieniny biblioteki w Zespole Szkół nr 3

W 1971 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych, które w 1999 roku zainicjowało Międzynarodowe Święto Bibliotek Szkolnych. Obchodzone jest zawsze w październiku. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W Zespole Szkół nr 3 hucznie świętowano imieniny biblioteki 25 października.

Galeria zdjęć >>

W ramach obchodów dnia książki i biblioteki odbyły się w ZS 3 okolicznościowe apele, podczas których uczniowie klasy III a, III b, II c prezentowali na różne sposoby swe ulubione lektury, zachęcali do czytania i odwiedzania bibliotek szkolnych, a przy tym doskonale się bawili. Pani dyrektor ZS 3 Małgorzata Marciniak wraz z panią wicedyrektor Ewą Szopą wręczyły uczniom zaangażowanym w akcji Narodowe Czytanie dyplomy i słodkie upominki za udział w konkursach: wiedzy o książce - „Quo vadis”, na ilustrację plastyczną do powieści Sienkiewicza oraz lapbook poświęcony życiu i twórczości patrona szkoły. Podczas tego święta każdy uczeń mógł przyjść do szkoły w stroju dowolnej postaci literackiej, przynieść swoją ulubioną książkę i zaprezentować ją przed całą klasą. Odbył się też maraton czytania, konkurs projektowania okładek i plakatów do książek.

W konkursach klasowych wyróżnione następujące klasy:

1) konkurs na gazetkę promującą czytelnictwo:
I miejsce – III a oraz II c
II miejsce – III b
III miejsce – II b
IV miejsce – I a
2) konkurs na przebranie
I miejsce – III a
II miejsce - II c
III miejsce – III b
IV miejsce – I a
V miejsce – II a
VI miejsce – I b

Dziękuję uczniom za zaangażowanie oraz udział w konkursach i apelu.

Zdjęcia: admin