"Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie." H. Sienkiewicz

AKTUALNOŚCI

info 593
[info nr 591][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 28.10.2016r. 20:16]
NAPISZ LIST. ZMIEŃ ŻYCIE!
1 - 11 grudnia 2016 w Polsce; 2 - 9 grudnia w ZS3

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki. Listy są ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich - dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa.

Po raz pierwszy Maraton został zorganizowany w Polsce w 2001 roku. Na pomysł akcji wpadli aktywiści i aktywistki warszawskiej grupy lokalnej Amnesty. W następnych latach akcja rozpowszechniała się na inne kraje. W 2015 r. setki tysięcy ludzi podjęły ponad 3,7 mln akcji w ponad 200 krajach i terytoriach na całym świecie. W Polsce zorganizowaliśmy akcje w ponad 600 miejscach w całym kraju. Pisaliśmy w szkołach, bibliotekach, kawiarniach, biurach i we własnych mieszkaniach. Wierzymy, że w tym roku Maraton znowu odniesie sukces.

AMNESTY >>

Nasza szkoła bierze udział w Maratonie od kilku lat, zachęcamy do udziału również w tym roku, napisz list, nie bądź obojętny! Akcja potrwa od 2 do 9 grudnia, Zapraszamy !

Opracowanie: p. M. Pyszny
Zdjęcia: p. M. Pyszny
Copyright by Marcin Gorzawski and G4. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.