[info nr 590][Autor: p. J. Hachulla][Dodano: 19.10.2016r. 20:17]
Tydzień Papieski w naszej szkole

Dnia 07 października 2016 r. rozpoczęły się w naszym gimnazjum coroczne obchody Tygodnia Papieskiego. Tematem przewodnim w tym roku było hasło: „Św. Jan Paweł II- świadek miłosierdzia” związane z przeżywanym aktualnie Rokiem miłosierdzia Bożego.
W związku z tym przedsięwzięciem odbyły się trzy konkursy dla klas I-III gimnazjum.
W połowie września zostały ogłoszone dwa konkursy plastyczne związane z osobą św. Jana Pawła II. Pierwszy polegał na wykonaniu albumu o życiu papieża –Polaka, przedstawiającego jego drogę do świętości. Konkurs wygrała praca uczennicy Gabrysi Ludwikowskiej z klasy IIa, II miejsce zajęła Weronika Strzelczyk z klasy III a, natomiast III miejsce zdobyły: Weronika Leporowska z klasy III a i Natalia Pabich z klasy II a.

Zadaniem uczestników drugiego konkursu plastycznego było wyrażenie prawdy, że Jan Paweł II- był przyjacielem ludzi dużych i małych. Specjalne wyróżnienie w tym konkursie zostało przyznane pracy Weroniki Leporowskiej z klasy III a.

Trzeci konkurs, który odbył się 11 października ,polegał na sprawdzeniu wiedzy naszych gimnazjalistów o życiu, pontyfikacie i dokonaniach Naszego Ojca św. Zmierzyło się w nim kilkunastu uczniów naszej szkoły. Zwycięskie miejsca zajęli:
I miejsce.-Anna Wencel z kl. III a, II miejsce.-Przemysław Żyła z kl. II b, III miejsce: Dominik Kania z kl. III a.

Obchody Tygodnia Papieskiego zostały zakończone w dniu 14 października uroczystą Mszą Świętą, na której zostały wręczone dyplomy i nagrody zwycięzcom wspomnianych konkursów. Mszę świętą uświetnili swoimi występami muzycznymi pod kierunkiem p. Anny Jędrzejak-uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum oraz wzruszającym, solowym śpiewem ulubionych pieśni św. Jana Pawła II- uczennica kl. II a -Klaudyna Siwek.

Opracowanie: p. J. Hachulla
Zdjęcia: p. J. Hachulla