[info nr 584][Autor: A. Wencel, 3a][Dodano: 03.10.2016r. 22:19]
WYCHOWANIE PATRIOTYCZNE
9 września 2016 r. byliśmy świadkami obchodów 65-lecia WKU w RYBNIKU oraz ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO

Klasa III a naszego gimnazjum uczestniczyła w obchodach 65-lecia Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rybniku oraz Święta Wojska Polskiego. Głównym zadaniem WKU jest uzupełnianie sił zbrojnych naszego kraju. Podczas uroczystości na rybnickim rynku odbył się przemarsz zasłużonych dla obronności, szkół wojskowych, pocztów sztandarowych rybnickich szkół oraz przedszkolaków. Mieliśmy okazję posłuchać orkiestry wojskowej, która zagrała pieśni marszowe oraz hymn państwowy i oglądaliśmy jak żołnierze wciągali flagę narodową na maszt. Odbył się uroczysty apel podczas, którego wygłoszono okolicznościowe przemówienia oraz wręczono odznaczenia i wyróżnienia zasłużonym dla obronności .Po oficjalnych uroczystościach odbyły się pokazy wyszkolenia żołnierzy oraz oglądaliśmy prawdziwą broń, mundury wojskowe i wojskowe samochody. Byliśmy świadkami podniosłych i ważnych chwil dla każdego Polaka.

info_584

Opracowanie: A. Wencel, 3a