[info nr 579][Autor: p. D. Morciniec-Otremba][Dodano: 06.09.2016r. 21:14]
Quo vadis en francais

W ramach narodowego czytania, uczniowie klas trzecich zmierzyli się z kompetencją czytania po francusku jednego z dzieł H.Sienkiewicza Quo vadis. Gimnazjaliści mieli za zadanie przeczytać wylosowany fragment dzieła przed publicznością, zwracając szczególną uwagę na poprawność językową, interpunkcję, płynność tekstu i „francuskie r”.

Jury w składzie Pani Dominika Morciniec-Otremba, Pani Alina Woźniak, Pani Anna Jędrzejak oceniło najwyżej dwóch uczniów klasy IIIa: Karola Boćka i Dominika Kania, miejsce drugie zajęła Anna Wencel również uczennica klasy IIIa
FELITITATIONS!!!

Na deser Pani Morciniec-Otremba przeczytała fragment Quo vadis po francusku, a Pani Jędrzejak zaprezentowała utwór „Quo vadis domine”

info_579