[info nr 568][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 11.05.2016r. 21:26]
Powiatowy Konkurs Mode Fafloki
9 maja w Szkole Podstawowej nr 8 w Dębieńsku odbył się kolejny raz konkurs, w którym mogli zaprezentować swe umiejętności młodzi śląscy gawędziarze

Spotkanie miłośników naszyj godki zwie się MODE FAFLOKI. W tym roku temat przewodni brzmiał – „Śląskie świętowanie”. Zdobywczynią I miejsca w kategorii gimnazjum została Dominika Szłapka – uczennica klasy II a, która opowiadała o śląskich zwyczajach dotyczących świętowania, a w szczególności o naszych przygotowaniach do święta szkoły. Wspaniałe nagrody uczestnicy konkursu odebrali z rąk pani pełnomocnik Aleksandry Chudzik oraz pana wicestarosty Marka Profaski. Zacni goście zwracając się do uczniów, nauczycieli i organizatorów spotkania, zachęcali do kultywowania rodzimych tradycji.Spotkanie miłośników naszyj godki zwie się MODE FAFLOKI. W tym roku temat przewodni brzmiał – „Śląskie świętowanie”. Zdobywczynią I miejsca w kategorii gimnazjum została Dominika Szłapka – uczennica klasy II a, która opowiadała o śląskich zwyczajach dotyczących świętowania, a w szczególności o naszych przygotowaniach do święta szkoły. Wspaniałe nagrody uczestnicy konkursu odebrali z rąk pani pełnomocnik Aleksandry Chudzik oraz pana wicestarosty Marka Profaski. Zacni goście zwracając się do uczniów, nauczycieli i organizatorów spotkania, zachęcali do kultywowania rodzimych tradycji.

Zdjęcia: p. M. Pyszny