"Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie." H. Sienkiewicz

AKTUALNOŚCI

info 565
[info nr 565][Autor: Ania Wencel][Dodano: 18.04.2016r. 21:09]
Gimnazjalna debata „ Czy Henryk Sienkiewicz jest OK.?”
W ramach przygotowań do stulecia SP 5 oraz kolejnego święta patrona - 12 kwietnia odbyła się gimnazjalna debata - Czy Henryk Sienkiewicz jest ok? Z tym pytaniem zmagała się klasa IIa oraz przedstawiciele klas I – III G 4.

Debacie przewodził marszałek – Dominik Kania. W drużynie, która była zwolennikiem tezy, że Henryk Sienkiewicz jest ok byli: Martyna Żółkiewicz, Weronika Strzelczyk, Patrycja Szwan, Karol Bociek oraz Paweł Stryczek. Zwolenników tezy popierała pani dyrektor ZS 3 Małgorzata Marciniak . Natomiast w drużynie przeciwnej byli: Dominika Szłapka, Martyna Łakota, Lidia Skiba, Weronika Leporowska oraz Kamil Słoma. Rolę strażników czasu pełniły: Kinga Ciućka oraz Karolina Mikosz.

Bój był zawzięty, lecz na argumenty. Obydwie drużyny mówiły dość przekonująco, żeby obronić swoją tezę, odwołując się do własnych wrażeń z lektury, wiadomości z lekcji polskiego, opinii kolegów i autorytetów literackich. Na początku publiczność nieśmiało zabierała głos, ale z czasem ośmielili się przedstawiciele klasy III a, II b, Ic , III b, III c, I b, podejmując zagadnienia popularności dzieł Sienkiewicza, jego poczytności, fikcji , fantastyki , historii w jego utworach. W debacie zwyciężyli zwolennicy tezy, konieczne było głosowanie oraz dokładne przeliczenie czerwonych i niebieskich kart, okazało się , że według młodzieży Gimnazjum nr 4 - Henryk Sienkiewicz jest ok! Nasz patron zwyciężył wynikiem 34 do 21.

Opracowanie: Ania Wencel
Zdjęcia: www.podlasie24.pl
Copyright by Marcin Gorzawski and G4. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.