[info nr 559][Autor: p. M. Łubkowska][Dodano: 21.03.2016r. 17:48]
”Romeo i Julia”

Od października do marca 2016 r. uczniowie klas II a, II b, III b i III c brali udział w projekcie: ”Romeo i Julia” – najsłynniejsza miłość świata w różnych odsłonach”. 16 marca 2016 roku odbyło się podsumowanie kilkumiesięcznej pracy.

W projekcie brali udział uczniowie: Aleksandra Leśnik, Julia Duda, Julia Woźniak, Paulina Mieszczak, Justyna Pażniowska, Katarzyna Babilas, Oliwia Smołka, Aleksandra Stajer, Klaudia Pikulicka oraz Szymon Kowalski. W przygotowanie projektu wszyscy włożyli wiele serca, czasu i zaangażowania.

Uczniowie brali udział w zorganizowanych wyjazdach do teatru, aby móc przyjrzeć się grze zawodowych aktorów, podziwiać kostiumy, scenografię. Były to spektakle na podstawie „Zemsty” Aleksandra Fredry oraz „Balladyny” Juliusza Słowackiego. W szkole natomiast zaprezentowali wybrane sceny ze sztuki Wiliama Szekspira pt. „Romeo i Julia”. Aby urozmaicić pracę nad projektem, niektórzy uczniowie przygotowali sceny po śląsku. W czasie podsumowania goście mogli posłuchać utworów z musicalu „Romeo i Julia” (w oryginale oraz w wykonaniu Julii i Oli), a także poetyckich nawiązań do tragedii Szekspira, następnie zobaczyć prezentację na temat życia i twórczości Wiliama Szekspira, przygotowaną przez Klaudię i Szymona

Pod koniec podsumowania odbyło się głosowanie, które wyłoniło jednego zwycięzcę – nagrodę publiczności za najlepiej odegraną rolę w spektaklu otrzymał Szymon Kowalski.

info_559

Opracowanie: p. M. Lubkowska