[info nr 557][Autor: Dyrektor ZS3][Dodano: 15.03.2016r. 20:34]
WIELKIE ŚWIĘTO ZS 3
„Czasu nie da się zatrzymać, ale warto wracać do chwil, które pozostają w naszej pamięci na zawsze.”

„Czasu nie da się zatrzymać,
ale warto wracać do chwil,
które pozostają w naszej pamięci na zawsze.”

19 maja 2016 roku zapisze się w pamięci społeczności Zespołu Szkół nr 3 w Czerwionce – Leszczynach jako dzień niezwykły – Szkoła Podstawowa nr 5, wchodząca w skład zespołu, świętować będzie jubileusz stulecia istnienia. Szkoła przygotowuje się do nadania imienia Henryka Sienkiewicza, a obchody jubileuszowe zostaną połączone z przypadającą w bieżącym roku 100 rocznicą śmierci wspomnianego pisarza.

Uroczystości z okazji setnych urodzin SP 5 rozpoczną się mszą świętą w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czerwionce o godzinie 9.30 (19 maja). Po eucharystii nastąpi przemarsz nauczycieli, uczniów oraz zaproszonych gości na teren szkoły, gdzie odbędzie się dalsza część obchodów jubileuszu.

Stulecie szkoły to wspaniała okazja do wspomnień, dlatego serdecznie zapraszamy absolwentów SP 5 na mszę świętą, a w dniu 20 maja 2016 r. od godziny 13.00 do budynku szkoły, by w wyjątkowej atmosferze mogli przypomnieć sobie historię naszej placówki, ale też przyjrzeć się aktualnej działalności szkoły, obejrzeć okolicznościowe wystawy pamiątkowych zdjęć i kronik szkolnych, a także spotkać przyjaciół oraz dawno niewidzianych znajomych.

O godzinie 16:00 zostanie powtórzony jubileuszowy program artystyczny.

19 i 20 maja 2016 roku na długo pozostaną w myślach i sercach osób, które wezmą udział w tym pięknym i doniosłym wydarzeniu.

Z tej okazji nakręciliśmy krótki filmik, który zaprasza wszystkich gości i absolwentów na uroczystość 100 lecia Szkoły Podstawowej nr 5.

ZAPROSZENIE NA 100 LECIE SP 5 przy ZS nr 3 w Czerwionce-Leszczynach from Canon Film on Vimeo.

Opracowanie: Dyrektor ZS3
Zdjęcia: admin