[info nr 555][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 01.03.2016r. 21:14]
Sukces recytatorski Weroniki i Karola
Za nami Powiatowy Konkurs Recytatorski "Mały OKR 2016" organizowany przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej i Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach

2 marca odbyły się w Czerwionce eliminacje powiatowe Konkursu Recytatorskiego "Mały OKR 2016" organizowane przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej i Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce - Leszczynach. Zwycięzcami konkursu w kategorii – gimnazjum zostali uczniowie Gimnazjum nr 4 - Karol Bociek i Weronika Strzelczyk z klasy II a, którzy reprezentowali nas 11 marca na konkursie "MAŁY OKR 2016" w Katowicach.

Regionalny Ośrodek Kultury był organizatorem konkursu w Katowicach . Oceny prezentacji dokonało kompetentne jury powołane przez organizatora, według następujących kryteriów: dobór repertuaru (wartości artystyczne utworów oraz ich dostosowanie do możliwości wykonawczych uczestnika, jego wieku, interpretacja utworów (m.in. dykcja, emisja, ekspresja),ogólny wyraz artystyczny.

Komisja oceniająca w składzie: Małgorzata Mazur, Beata Przybylska, Adam Radosz, Tomasz Molitor po wysłuchaniu 48 prezentacji w Turnieju Recytatorskim dla kategorii wiekowej GIMNAZJUM wyróżniła II miejscem Karola Boćka - ucznia Gimnazjum nr 4 . To wielki sukces dla tego młodego recytatora, który bardzo cieszy Karola, jego rodziców i nauczycieli!

Ogromne gratulacje .

Za nami Powiatowy Konkurs Recytatorski \"Mały OKR 2016\" organizowany przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej i Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce - Leszczynach . W tym roku konkurs zgromadził 23 miłośników żywego słowa z terenu naszego powiatu .Jury przyznało dwa równorzędne pierwsze miejsca, ich zdobywcami zostali : Weronika Strzelczyk i Karol Bociek a klasy II a naszego gimnazjum. Profesjonalne jury brało pod uwagę dobór repertuaru, kulturę słowa, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Karol i Werka będą reprezentować powiat rybnicki w konkursie wojewódzkim.

Serdecznie gratulujemy im talentu!

Zdjęcia: p. M. Pyszny