[info nr 550][Autor: p. J. Pluta][Dodano: 09.02.2016r. 21:11]
JAŁMUŻNA WILEKOPOSTNA
W naszej szkole po feriach rusza akcja „Jałmużna wielkopostna 2016”. Polegać ona będzie na odmawianiu sobie słodyczy i drobnych przyjemności, a pieniążki w ten sposób zaoszczędzone zostaną przeznaczone na pomoc osobom chorym i starszym.

info 550Jałmużna wielkopostna to ekumeniczna akcja charytatywna organizowana przez Caritas Kościoła Katolickiego, Eleos Kościoła Prawosławnego oraz Diakonię Kościoła Ewangelickiego. Akcja ma charakter wychowawczy: uczy miłości bliźniego poprzez wyrzeczenie się małej przyjemności. Nasza szkoła za sprawą Szkolnego Koła Caritas również postanowiła włączyć się w tę akcję. Od 29 lutego do 18 marca codziennie uczniowie SKC będą odwiedzać wszystkie klasy i prosić o datki.

W imieniu osób chorych i starszych serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

Zrezygnuj w Wielkim Poście z jakiejś przyjemności i złóż ofiarę do skarbonki!

Opracowanie: p. J. Pluta
Zdjęcia: p. J. Pluta