"Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie." H. Sienkiewicz

AKTUALNOŚCI

info 539
[info nr 539][Autor: p. E. Szopa][Dodano: 30.11.2015r. 20:41]
ZIEMIA – WYSPA ZIELONA
Miło nam poinformować całą społeczność szkoły, że wraz z 20 innymi placówkami z województwa śląskiego znaleźliśmy się wśród laureatów konkursu ZIELONA PRACOWNIA

Miło nam poinformować całą społeczność szkoły, że wraz z 20 innymi placówkami z województwa śląskiego znaleźliśmy się wśród laureatów konkursu ZIELONA PRACOWNIA_PROJEKT i otrzymaliśmy nagrodę w wysokości 7855, 80 zł. Organizatorem konkursu był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Wręczenie nagród nastąpiło w dniu 18 listopada br. w auli Wyższej Szkoły Technicznej w Katowicach. Nasz projekt, który przygotowaliśmy w ramach konkursu nosi tytuł ZIEMIA-WYSPA ZIELONA.

W projekcie tym założyliśmy utworzenie nowoczesnej pracowni biologiczno-geograficznej na łączną kwotę 52 372 zł. W tym celu musieliśmy przygotować kosztorys oraz wizualizację naszej nowej pracowni. Zadanie nie należało do łatwych, zaś chętnych do otrzymania nagrody było wielu, bo do konkursu zostały zgłoszone 53 projekty. Obecnie oczekujemy na rozstrzygnięcie II etapu konkursu, obejmującego pozyskanie pozostałej kwoty. Przystąpiła do niego nasza gmina, co stanowiło jeden z warunków uczestniczenia w konkursie. Otrzymaną już nagrodę przeznaczymy na remont sali 73, w której będzie znajdować się nowa ekopracownia.

Więcej zdjęć oraz szczegóły konkursu na www.wfosigw.katowice.pl >>

info 539

Opracowanie: p. E. Szopa
Zdjęcia: www.wfosigw.katowice.pl
Copyright by Marcin Gorzawski and G4. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.