[info nr 538][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 30.11.2015r. 20:21]
Śląska szkoła dawniej i dziś
24.11.2015r. odbył się Powiatowy Konkurs Recytacji Gwarowych, który był okazją dla Społeczności Zespołu Szkół nr 3 w Czerwionce- Leszczynach do uczczenia stulecia szkoły (1916- 2016) i podkreślenia jej tradycji z zakresu edukacji regionalnej.

info 538Podczas konferencji spotkali się nauczyciele i dyrektorzy placówek oświatowych - miłośnicy i pasjonaci edukacji regionalnej z terenu Czerwionki – Leszczyn, Zabrza, Rybnika, Żor; spotkanie zaszczycili również swą obecnością zaproszeni goście i władze gminy. Konferencję otworzyli: burmistrz gminy i miasta – Wiesław Janiszewski, Sylwia Bloch – wicedyrektor WOM- u, Małgorzata Marciniak – dyrektor ZS3

W konkursie wzięło udział 22 recytatorów z 10 okolicznych szkół. W kategorii gimnazjum jury wyłoniło następujących laureatów:
I miejsce Dominika Szłapka G 4 i Marta Dycha G 7, II miejsce Agnieszka Pluta G 4 i Karolina Szala G 1. Wyróżnienia otrzymali następujący uczniowie G 4: Anna Jakubczyk, Martyna Wiencek, Paulina Fleiszok, Patryk Samul i Szymon Kowalski. Nagrodę publiczności zdobyła Dominika Szłapka.

Więcej zdjęć na www.czerwionka-leszczyny.com.pl >>

Zdjęcia: www.czerwionka-leszczyny.com.pl