[info nr 532][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 12.11.2015r. 16:02]
NAPISZ LIST. ZMIEŃ ŻYCIE!
Dołącz do nas w Zespole Szkół nr 3 w dniach od 7 do 11 grudnia! Zapraszamy Uczniów, Absolwentów, Nauczycieli!

Maraton odbywa się co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wysyłamy apele do władz oraz listy solidarności do osób, których prawa są łamane. Im więcej listów napiszemy, tym większa szansa, że uda nam się poprawić los danego bohatera lub bohaterki. W Polsce piszemy w setkach miejsc w całym kraju - w szkołach, klubach, kawiarniach, instytucjach kultury. Każdy może zorganizować Maraton! Rezultaty Maratonu są widoczne od razu. Już w jego trakcie otrzymujemy wiele dobrych wiadomości - ludzie są uwalniani z więzień, władze reagują na nasze apele, złe prawo jest zmieniane. Listy są ogromnym wsparciem dla bohaterów i ich bliskich - dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa.

Zobacz kogo bronimy w tym roku >>

Zdjęcia: amnesty.org.pl