[info nr 530][Autor: p. J. Hachulla][Dodano: 04.11.2015r. 21:34]
Tydzień Papieski w naszej szkole
Dnia 14 października rozpoczęły się w naszym gimnazjum coroczne obchody Tygodnia Papieskiego. Tematem przewodnim było hasło: „Św. Jan Paweł II - papież rodziny”

info 530Dnia 14 października rozpoczęły się w naszym gimnazjum coroczne obchody Tygodnia Papieskiego. Tematem przewodnim było hasło: „Św. Jan Paweł II- papież rodziny”. Cała społeczność szkolna w tym dniu uczestniczyła z tej okazji w uroczystej Mszy świętej. W związku z tym przedsięwzięciem odbyły się dwa konkursy dla klas I-III gimnazjum. Na początku miesiąca października został ogłoszony pierwszy konkurs związany z osobą św. Jana Pawła II. Dotyczył przygotowania przez każdą klasę w swojej sali- gazetki tematycznej poświęconej naszemu wybitnemu Rodakowi. Najładniejszą gazetkę – zgodną z mottem przewodnim tegorocznego Tygodnia wykonała kl. III a. Można ją było podziwiać w sali 69 oraz w czasie uroczystej Akademii w dniu 29.10 na sali gimnastycznej. Dalsze miejsca zwycięskie zajęły klasy: II b i II a.

W piątek 23.10 odbył się drugi konkurs- jego nadrzędnym zadaniem było sprawdzenie wiedzy naszych gimnazjalistów o św. Janie Pawle II. Zmierzyło się w nim 14 uczniów naszej szkoły. Zwycięskie miejsca zajęli:
I miejsce - Agnieszka Pluta z kl. III a, II miejsce - Przemysław Żyła z kl. I b, III miejsce: Anna Wencel z kl. II a.

Obchody Tygodnia Papieskiego zostały zakończone w dniu 29 października uroczystą Akademią, na której uczniowie klasy III a przypomnieli najważniejsze słowa z nauczania Ojca Świętego o roli i znaczeniu rodziny w życiu każdego człowieka. Apel uświetniła swoim wzruszającym, solowym śpiewem ulubionej pieśni papieża - „Barki” uczennica kl. I a - Klaudyna Siwek. Ponadto zostały wręczone dyplomy i nagrody zwycięzcom wspomnianych konkursów.

Opracowanie: p. Joanna Hachulla
Zdjęcia: p. Joanna Hachulla