[info nr 528][Autor: Wiktoria Sobczak][Dodano: 22.10.2015r. 11:10]
Pasowanie klas I Gimnazjum nr 4 im. Henryka Sienkiewicza

info 528Dnia 19 października prawie wszyscy uczniowie klas pierwszych gimnazjum odbyli pasowanie na Gimnazjalistę. Wraz z najstarszymi uczniami naszego gimnazjum z klasy III a pierwszoklasiści przygotowali niesamowite występy, które zaprezentowali przed nauczycielami i rodzicami, po czym otrzymali Akt Pasowania na Ucznia. W ramach uroczystego apelu mogliśmy przenieść się do siedziby bogów – na Olimp, gdzie Zeus, Hera, Afrodyta, Hermes, Ares, Demeter, Amor i inni władcy starożytnego świata wypytywali kandydatów na gimnazjalistów czy są godni tego miana i czy szanować będą tradycje G 4. Był czas również na pokaz talentów muzycznych, recytatorskich i tanecznych uczniów klas I, a następnie ślubowanie.

Nauczyciele, rodzice jak i uczniowie mieli słodki poczęstunek, który zapewnili uczniowie klas I wraz ze swymi rodzicami. Następnie odbyły się przygotowane przez Samorząd Szkolny i głównie klasy trzecie gimnazjum .Klasy pierwsze miały pokonać niedługi tor przeszkód. Potem zostali wszyscy ozdobienie niecodziennym makijażem ,zjedli kanapki i wypili napoje z różnymi przyprawami i innymi dodatkami. Po otrzęsinach, gdy uczniowie przebrali się i umyli twarze z farb rozpoczęła się dyskoteka, a około godziny 19 zakończył się ten ciekawy i pamiętny dzień dla uczniów pierwszych klas gimnazjum.

Zobacz galerię zdjęć >>

Opracowanie: Wiktoria Sobczak