[info nr 524][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 28.09.2015r. 19:23]
II a w Bibliotece Miejskiej
Dnia 23 września 2015 na zaproszenie Biblioteki Miejskiej klasa II a udała się na spotkanie z Zbigniewem Masternakiem - dramaturgiem, piłkarzem, prozaikiem, autorem scenariuszy filmowych (Samo Życie, Świat według Kiepskich)

Zbigniew Masternak debiutował w 2000 r. na łamach "Twórczości". Pracuje nad autobiograficznym cyklem powieściowym pt. "Księstwo", które pomyślane jest jako współczesna epopeja polska. Dotychczas ukazały się trzy księgi z tego cyklu są to: "Chmurołap", "Niech żyje wolność" i "Scyzoryk". Na podstawie tych trzech ksiąg reżyser Andrzej Barański nakręcił film "Księstwo".

W 2014 roku ukazała się czwarta księga cyklu pt. "Nędzole", którą zamierza sfilmować Krzysztof Zanussi. Proza Zbigniewa Masternaka oparta jest przede wszystkim na obrazach i dialogach, dlatego też stał się on najczęściej filmowanym polskim pisarzem młodego pokolenia.

Dzięki spotkaniu uczniowie klasy II a mogli dowiedzieć się jak powstaje scenariusz filmowy, co zrobić, by w życiu osiągnąć sukces. Z. Masternak zaproponował również uczniom udział w konkursie z nagrodami na stworzenie pomysłu na scenariusz dotyczący Czerwionki.

Zdjęcia: p. M. Pyszny