[info nr 516][Autor: adminp. M. Łubkowska][Dodano: 01.09.2015r. 20:10]
Rozpoczynamy nowy rok szkolny
Rozpoczynamy nowy rok szolny

Władysław Broniewski „Bagnet na broń”

„Kiedy przyjdą podpalić dom,
ten, w którym mieszkasz - Polskę,
kiedy rzucą przed siebie grom
kiedy runą żelaznym wojskiem
i pod drzwiami staną, i nocą
kolbami w drzwi załomocą -
ty, ze snu podnosząc skroń,
stań u drzwi.
Bagnet na broń!
Trzeba krwi!

(…)”

1 września 2015 r. rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny – 2015/2016. O godzinie 8.00 odbyła się msza św. w kościele NSPJ w Czerwionce, następnie uczniowie gimnazjum udali się do szkoły, by o godz. 9.45 wziąć udział w uroczystym apelu. Pani dyrektor Małgorzata Marciniak serdecznie powitała uczniów, odśpiewaliśmy hymn narodowy przy akompania-mencie muzycznym w wykonaniu p. A. Jędrzejak, następnie głos zabrali uczniowie klas III c oraz II b., którzy zaprezentowali krótki program artystyczny - pod kierunkiem p. M. Mazur - Zając oraz p. M. Łubkowskiej – z okazji upamiętnienia 76. rocznicy wybuchu II wojny świa-towej. Gimnazjaliści przedstawili kilka wierszy o tematyce patriotycznej, a także odśpiewali piosenkę żołnierską pt. „Wojenko, wojenko….” - nad prawidłowym wykonaniem utworu również czuwała p. A. Jędrzejak.

Życzymy wytrwałości w nauce oraz wielu sukcesów w nowym roku szkolnym.

W tej aktualności na bieżąco udostępniane będą informacje dotyczące aktualizacji strony internetowej szkoły, w tym m. in.
plan lekcji
zajęcia dodatkowe