[info nr 514][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 15.06.2015r. 13:47]
ZS 3 na Industriadzie wśród familoków

Industriada – coroczne święto i główne wydarzenie promujące Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego. Jest to największy jednodniowy festiwal kultury dziedzictwa poprzemysłowego w Europie Środkowo-Wschodniej. Odbywa się co roku w czerwcu na terenie województwa śląskiego w obiektach należących do Szlaku Zabytków Techniki, od 2013 r. również w tzw. „obiektach zaprzyjaźnionych”. W trakcie Industriady promuje się kulturę industrialną jako wyróżniający atrybut regionu i atrakcyjną ofertę spędzania czasu wolnego. Industriada jest adresowana głównie do mieszkańców województwa.

info 514W tym roku 13 czerwca Industraiada miała również miejsce w Czerwionce wśród familoków.

Społeczność ZS 3 aktywnie włączyła się w to przedsięwzięcie, promując nie tylko miasto i gminę, jego kulturę i zabytki, ale również swe talenty.
Na dużej scenie na skate parku wystąpili:
Zespół wokalny oraz Klaudyna Siwek z piosenkami "Wczoraj była niedzieliczka" "Kiebych jo tak była", „Gdybym to ja miała". Uczniowie klasy II a i II b z pokazem zabaw i tańcem „Jak to dawniej na Śląsku bywało”. Tercet wokalny - Ania, Karol, Martyna z piosenką "Karliku". Wojtek Pluta zaprezentował tekst gwarowy "Kajś jadymy". Dominika Szłapka opowiadała o familokowym życiu i naszej szkole "Jo je dziołcha z familoka”. Ponadto młodzież gimnazjum z klas II a i III a zajmowała się rozprowadzaniem opracowanego przez ZS3 questu – Familoki Tour, broszury – „W oczekiwaniu na stulecie szkoły”, można było też zobaczyć lub kupić zdjęcia autorstwa Julii Iskry. W małej sali gimnastycznej prezentowane były filmy zrealizowane przez G4, a na korytarzach szkolnych można było podziwiać wystawę dotyczącą I wojny światowej. Wielką atrakcją dla młodszych i starszych była ciuchcia, której trasa prowadziła wśród familoków.

Więcej zdjęć w galerii >>

Wideo, zdjęcia, artykuł w Dzienniku Zachodnim >>