[info nr 512][Autor: p. A. Gudzik, p. M. Marciniak][Dodano: 11.06.2015r. 15:16
Wśród familoków... Festyn środowiskowy w ZS 3
19 maja Społeczność Szkolna Gimnazjum nr 4 obchodziła swe święto, okazji było kilka

info 51230 maja br. Rada Rodziców oraz całe środowiskowo pedagogiczne i uczniowskie Zespołu Szkół nr 3 w Czerwionce – nie zabrakło oczywiście również wielu widzów i gości, w tym burmistrza Wiesława Janiszewskiego, radnej Janiny Bindy,ks. dziekana Antoniego Szczypki - już po raz szósty bawiło się na festynie szkolnym, który tym razem połączył tradycję z nowoczesnością. Bowiem uczniowie „podstawówki” przygotowali program regionalny; gimnazjaliści zaś w ramach Dnia Europejczyka przedstawili krótkie prezentacje różnych unijnych krajów. Szczególnie ta pierwsza część stanowiła nawiązanie do niedawno zakończonego programu rewitalizacji familoków oraz zapowiadała zbliżającą się Industriadę. Poza tym wyjątkowe położenie szkoły w centrum osiedla patronackiego po prostu zobowiązuje.

Plany nieco pokrzyżowała wyjątkowo kapryśna jak na maj pogoda – część występów przeniesiono na salę gimnastyczną – ale i tak było radośnie i kolorowo. Imprezie towarzyszyły rodzinne rozgrywki sportowe na pobliskim „Orliku”.

p. A. Gudzik

info 512W kilku słowach trudno przedstawić zaangażowanie wielkiej grupy ludzi, pracującej na sukces festynu. Dlatego dyrektor ZS 3 za pośrednictwem strony internetowej pragnie serdecznie podziękować:
- rodzicom: B.Zelek, M.Baszak, I.Blinda, K.Kosińskiej, M.Grzanowskiej, S.Klos, B.Lisak, M.Baran, A.Ludwikowskiej, M.Marszałek, H.Meka, J.Michalik, D.Pabich, S.Parda, I.Rudek, C.Stajer, I.Słoniowskiej, M.Szewczyk, A.Szłapka, A.Pokusińskiej, A.Machnik, W.Buchta, B.Wilim, A.Niemyjskiej
- sponsorom: p. Joannie i Krystianowi Dworowy; „Kurczakos” - B.Teper; Przedsiębiorstwu „Wędlinka” z Tych – D.Białożyt i G.Szymajda; sklepowi rowerowemu „Derbi-Bike”; „Supersamowi” Społem; sklepom zoologicznym „Cezar” i „Multi Animal”; sklepowi elektrycznemu „Eltech”; zakładowi fotograficznemu – A. Kroczyk; solarium „Viva”; studio fryzjerskiemu – A. Walocha i „Anna” oraz fryzjersko-kosmetycznemu „Katarina”; sklepowi i hurtowni „ABC” – Z.Kania; p.Renacie Roj; sklepowi chińskiemu; szkole językowej Helen Doron; kwiaciarni „Lawendowej” – J.Śleziona oraz „Glorioza”; firmie Fojcik – ksero, zdjęcia; jubilerowi „Szmaragd”; sklepowi odzieżowemu „BIKO”; zakładowi optycznemu „Szostak” – D.Wawoczny; aptece „Duos”; hurtowni zabawek „Marsel”; studiom urody „Oceanik” i „TOKATOTU”; drogerii – S.Adamczyk; sklepom „Maria” i „Dekaton”; salonowi firan – B.Ptak; pasmanterii – G.Golec; firmie „Iglomen”; hurtowni warzyw i owoców - J.J Adamczyk; zakładowi ciastkarsko-piekarniczemu – A. Podpłoński oraz piekarni „Bułeczka”; aptece „Dbam o zdrowie”; właścicielkom sklepów „Jolka” i „Kasia”
- osobom i instytucjom wspierającym placówkę: Radzie Dzielnicy Czerwionka Centrum za pomoc finansową, Akcji Katolickiej przy parafii NSPJ w Czerwionce, gronu pedagogicznemu oraz pracownikom administracji i obsługi ZS 3.

Dziękujemy również wszystkim rodzicom , którzy mimo złej pogody zostali, aby oklaskiwać występy uczniów. Cieszymy się ze zawsze możemy na Was liczyć.

p. M. Marciniak

Opracowanie: p. A. Gudzik, p. M. Marciniak