[info nr 507][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 19.05.2015r. 21:30]
Święto G4
19 maja Społeczność Szkolna Gimnazjum nr 4 obchodziła swe święto, okazji było kilka: od 10 lat szkoła nosi imię Henryka Sienkiewicza, który 110 lat temu otrzymał literacką Nagrodę Nobla, gimnazjum włączyło się akcję promocyjną osiedla familoków, a za projekt „Szkoła wśród familoków” gimnazjum otrzymało wyróżnienie w programie Kulthurra organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej.

info 507Święto rozpoczęło się bardzo nietypowo, bowiem od Questu spacerowego„Familoki Tour” opracowanego przez nauczycieli ZS 3. Uczniowie podążali ulicami Czerwionki i rozwiązywali zadania związane z historią, przyrodą, architekturą osiedla familoków, musieli też wykazać się sprawnością, szybkością i doskonałym zmysłem obserwacji. Laureatami Questu zostały klasy I a, II a, III a, które odebrały z rąk pana burmistrza – Wiesława Janiszewskiego i pani dyrektor ZS3 – Małgorzaty Marciniak dyplomy i słodkie upominki.

Po rekreacji przyszła pora na wrażenia artystyczne, klasy IIIa, II a, I a przygotowały akademię poświęconą polskim laureatom Nagrody Nobla. Mieliśmy okazję bliżej poznać sylwetki Noblistów, w które wcielili się utalentowani uczniowie: Henryk Sienkiewicz (Michał Frycz), W. S. Reymont (Paweł Siwek), Cz. Miłosz (Karol Bociek), W. Szymborska (Agata Juszczak), M. Curie – Skłodowska (Sandra Gołąbek) , Lech Wałęsa (Mateusz Macha). Święto szkoły jest zawsze okazją, by ukazać talenty jej uczniów, nie zabrakło pięknych, recytacji, scenek, śpiewu. Pani dyrektor i pani wicedyrektor podsumowały również odbywające się ostatnio w szkole konkursy związane z osobą patrona.

Zapraszamy do galerii >>

Konkurs o Noblistach wygrała drużyna III a – Sandra Gołąbek i Monika Dubec, II msc – Aleksandra Leśnik i Dominika Kot z klasy I b , III msc. – Agnieszka Pluta, Kamil Salamon z II a oraz Karolina Mieszczak i Dawid Pawlas z III b.

W konkursie ortograficznym zwyciężyła Sandra Gołąbek z III a , II miejsce zajęli Kamil Salamon i Agnieszka Pluta ( II a ) oraz Wiktoria Marchewka ( III a) , III msc. przypadło Ani Mrowiec z II a.

W konkursie wiedzy o powieści historycznej „Krzyżacy” tryumfowali uczniowie klasy I a: Kamil Słoma, Martyna Łakota, Lidia Skiba, Dominik Kania, Karol Bociek, Dominika Szłapka.

Z okazji zbliżającego się stulecia szkoły społeczność ZS 3 wydała pamiątkowy folder, w którym znalazły się piękne zdjęcia, wiersze, rysunki i wywiady. Można było również podczas święta podziwiać gazetki okolicznościowe przygotowane przez uczniów oraz urocze zdjęcia ukazujące uroki szkoły i familoków wykonane przez Julię Iskrę- absolwentkę ZS 3. Święto szkoły obfitowało w ciekawe wydarzenia, było okazją do nauki i zabawy.

Więcej informacji oraz zdjęć na stronie www.czerwionka-leszczyny.pl >>

Zdjęcia: p. M. Pyszny