[info nr 501][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 23.04.2015r. 20:48]
Wyróżnienie dla Martyny!

info 501OGÓLNOPOLSKI KONKURS NA OPOWIADANIE STORY CUBES
Wyróżnienie dla Martyny!

Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie polegającym na napisaniu opowiadania zainspirowanego kostkami Story Cubes.

Klasę Iv a SP 5 reprezentowali: Wojtek Pluta i Weronika Uszczyk, klasę I a gimnazjum – Martyna Żółkiewicz, klasę II a – Michał Frycz, klasę III a – Klaudia Strzelczyk.

Opowiadanie mogło poruszać dowolny temat, jury oceniając teksty, uwzględniało następujące elementy:
a) treść merytoryczna, fabuła i pomysł na opowiadanie,
b) innowacyjność wykorzystania obrazków,
c) zgodności struktury tekstu z wymogami gatunkowymi określonej formy wypowiedzi,
d) poprawność kompozycyjna, uporządkowany układ treści, spójność tekstu,
e) dobór słownictwa, poprawność leksykalna i frazeologiczna, poprawność gramatyczna,
f) poprawność ortograficzna i interpunkcyjna,
g) przestrzeganie limitu znaków.

Opowiadania uczniów biorących udział w konkursie reprezentowały bardzo wysoki poziom i sędziom było niezwykle trudno wybrać zwycięzców. Teksty finalnie były oceniane pod kątem fabuły, pomysłowości twórcy i ciekawego podejścia do tematu.

Decyzją jury wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim za opowiadanie „ Przygoda Leny” uzyskała Martyna Żółkiewicz z klasy I a gimnazjum. Serdecznie gratulujemy, wkrótce do szkoły przesłane zostaną dyplomy i upominki.

Zdjęcia: p. M. Pyszny