[info nr 499][Autor: p. K. Kamińska][Dodano: 21.04.2015r. 22:29]
WYCIECZKA DO LONDYNU
W dniach 7-12 kwietnia uczniowie klas pierwszych i drugich naszej szkoły miel okazję odwiedzić jedną z najpiękniejszych stolic Europy – Londyn

info 499Podróż przez Niemcy, Holandię, Belgię, Francję i przeprawa promowa do Dover trwały długo, ale na miejscu w Londynie czekały liczne atrakcje. Dla każdego coś miłego: zwiedzanie, fotografowanie, zakupy i … nauka. Ponieważ wyjazd miał formę warsztatów językowych, uczestnicy mieszkali u rodzin angielskich i miele wiele okazji by doskonalić sztukę komunikacji w języku Shakespeare’a.

W Londynie uczestnicy wycieczki odwiedzili między innymi Muzeum Historii Naturalnej, Galerię Figur Woskowych, Pałac Westminster, Big Ben, Pałac Buckingham, Tower of London, Tower Bridge, Katedrę św. Pawła, The City. Niezapomnianą atrakcją była przejażdżka London Eye.

W Greenwich zobaczyli park i Królewskie Obserwatorium, miejsce gdzie przebiega południk zerowy.

Zwiedzili także Zamek Królewski w Windsorze, który jest największym i najstarszym zamieszkanym zamkiem na świecie oraz jedną z oficjalnych rezydencji monarchów brytyjskich.

Spacerowali ulicami Oxford – miasta będące siedzibą 39 wyższych uczelni, między innymi Uniwersytetu Oksfordzkiego - najstarszego anglojęzycznego uniwersytetu świata.

Pomimo zmęczenia wielogodzinnym zwiedzaniem wszyscy przyznali, że przeżyli wspaniałe chwile i wrócili do domu pełni niezapomnianych wrażeń.

Opracowanie: p. K. Kamińska
Zdjęcia: p. K. Kamińska