[info nr 494][Autor: p. E. Drejws-Kasza][Dodano: 13.04.2015r. 20:10]
Z chemią za pan brat
Uczniowie naszej szkoły brali udział w IX regionalnym konkursie chemicznym dla gimnazjalistów "Z chemią za pan brat".

Konkurs składał się z dwóch etapów. Tematyka konkursu obejmowała zagadnienia dotyczące chemii ogólnej i nieorganicznej oraz podstaw chemii organicznej, jak również znajomości sprzętu laboratoryjnego i podstawowych czynności laboratoryjnych. Część laboratoryjna dotyczyła głównie analizy kationów i anionów poszczególnych grup analitycznych.

Ponieważ Konkurs adresowany był do uczniów zainteresowanych chemią, tematyka pytań i zadań wykraczała poza obowiązujący program szkolny.

I etap odbył się 18 marca( środa ). W I etapie reprezentowała nas drużyna chemiczna w składzie: Sandra Gołąbek kl: IIIa, Gosiewska Emilia kl: IIIb, Żaneta Kot kl: IIIb, Agata Wowra kl: IIIb. Do II etapu przeszło 14 najlepszych osób z całego powiatu.

II etap odbył się 30 marca (poniedziałek). Część druga składała się z części pisemnej (90min) i części doświadczalnej (60 min.). Emilia Gosiewska z klasy IIIb otrzymała wyróżnienie za zajęcie 8 miejsca. Serdecznie gratulujemy. Uroczyste zakończenie konkursu i wręczenie nagród odbyło się w sobotę 11 kwietnia. Załączam kilka zdjęć. Zdjęcia i Opracowanie Edyta Drejws-Kasza.

Opracowanie: p. E. Drejws-Kasza
Zdjęcia: p. E. Drejws-Kasza