[info nr 493][Autor: Klaudia Strzelczyk][Dodano: 01.04.2015r. 08:52]
ŚWIĘTO LICZBY π
Dnia 16.03.2015r odbyło się kolejny raz w naszej szkole święto liczby π. Związanych z nim jest wiele przeciekawych konkursów, wystaw, atrakcji.

info 493W tym roku zorganizowane zostały konkursy drużynowe. Każda klasa nominowała swoich najlepszych i najwybitniejszych matematyków, którzy mieli ją reprezentować. W klasie 1a byli to: Dominik Kania, Dominika Szłapka, Ania Wencel, Martyna Żółkiewicz, w klasie 1b: Klaudia Radecka, Aleksandra Leśnik, Dominika Kot. W klasie 2a wytypowani zostali: Paweł Siwek, Agnieszka Pluta, Michał Frycz, Weronika Rudol, w 2b: Agata Ślązak, Paulina Bartoszuk, Szymon Kowalski natomiast w 2c: Michał Zemela, Aleksandra Stajer, Steuer Jarosław oraz Adrian Klimala. Nasze najstarsze roczniki wybrały w klasie 3a: Sandrę Gołąbek, Monikę Dubec, Partycję Kieś, Paulinę Jamiołkowską, a w klasie 3b: Klaudię Kaczmarczyk, Agatę Wowra, Sebastiana Bajura oraz Szymona Filipiaka. Każda drużyna miała za zadanie rozwiązać podane zadania matematyczne, wypisać jak najwięcej cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π oraz wypisać w drużynie jak najwięcej wyrazów zawierających cząstkę „pi”.

W pierwszej konkurencji:
I miejsce zajęła klasa 1b,
II miejsce zajęły klasy: 1a, 2a, 2c, 3a,
III miejsce zajęła klasa: 2b.

Natomiast w drugiej konkurencji:
I miejsce zajęła klasa 2a, którą reprezentowała Weronika Rudol ( 189 cyfr po przecinku – pobiła swój rekord z tamtego roku, który wynosił 96 )
II miejsce zajęła klasa 1a, którą reprezentowała Martyna Żółkiewicz ( 105 cyfr po przecinku )
III miejsce zajęła klasa 3a, którą reprezentowała Patrycja Kieś ( 75 cyfr po przecinku).
(Niestety klasy 1b i 2b nie wytypowały osób do tej konkurencji – bardzo nam przykro !! ;/ )

W ostatniej konkurencji:
I miejsce zajęła klasa 2a
II miejsce zajęła klasa 3a
III miejsce zajęła klasa 1b.

Jak co roku zaprezentowana została również wystawa w sali matematycznej prac plastycznych – modeli licz π oraz wystawa starych podręczników z matematyki. Można też było zjeść pyszną pizzę, której sprzedażą zajęła się klasa IIa .

Uważam, że dzięki organizowaniu takich świąt w naszej szkole zdobywamy wiele nowych, ciekawych informacji, a co najważniejsze przez zabawę łatwiej uczymy się matematyki! ;)

Gratulujemy wszystkim wygranym i życzymy dalszych sukcesów.!!!!

Zapraszamy do galerii >>

Opracowanie: Klaudia Strzelczyk kl. IIIa