[info nr 489][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 23.02.2015r. 21:40]
Szkoła dobrze zaPROJEKTowana, ZS 3 zdobywa kolejne certyfikaty
Na początku lutego społeczność szkolna ZS 3 otrzymała kolejne wyróżnienia, które napłynęły z Warszawy z MEN i wydawnictwa NOWA ERA.

123 szkoły brały udział w ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej konkursie „Książki naszych marzeń”. Piękny dyplom dla ZS 3 przesłała pani minister Joanna Kluzik-Rostkowska. Wszystkim, którzy wzięli udział, w tym konkursie serdecznie gratuluję, wybór laureatów był bardzo trudny, bo chcielibyśmy nagrodzić wszystkie szkoły - napisała pani minister. Konkurs pokazał, że polscy uczniowie są kreatywni, mają poczucie humoru, wyobraźnię i chcą czytać, jeśli tylko mają dostęp do ciekawych lektur. Filmik pod hasłem – „Czytanie może być modne” stworzyli między innymi uczniowie koła bibliotecznego, klasy Iv a SP 5, III a G4 przy wsparciu nauczycieli: Bogusławy Jankowskiej, Małgorzaty Pyszny i Marcina Gorzawskiego.

Drugie wyróżnienie - „Szkoła dobrze zaPROJEKTowana” otrzymał ZS3 z Wydawnictwa Nowa Era za kreatywność, zaangażowanie i pomysłowość w swych działaniach edukacyjnych, a dokładniej za zrealizowane ostatnio projekty: Od bajtla do kryki, czyli żywot Ślązoka poczciwego, Zabawy z Zemstą klasy II a, Napisz list, zmień życie, Dlaczego las jest taki ważny. Koordynatorami działań w projektach byli nauczyciele: Ewa Szopa, Barbara Połomska, Małgorzata Pyszny, Marcin Gorzawski. Gratulując sukcesu, organizatorzy konkursu przekazali społeczności ZS 3 słowa: Dziękujemy nauczycielom za wspieranie uczniowskich pasji i zainteresowań, a młodzieży za otwarte głowy i chęć do działania. I wszystkim za dzielenie się radością z poznawania świata i siebie samych.

"Czytanie może być modne" - filmik:

Dyplom Pani Minister:

Opracowanie: M. Pyszny