[info nr 483][Autor: p. M. Łubkowska][Dodano: 25.01.2015r. 20:07]
Jasełka dla rodziców

19 stycznia 2015 r. nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 wraz z uczniami zaprezentowali przed rodzicami program jasełek. O godzinie 16.30, przed zebraniami w klasach, wszyscy tłumnie zgromadzili się w sali gimnastycznej.

Rada Rodziców przygotowała mały poczęstunek, którym rodzice mogli się delektować, oglądając występy uczniów. Na scenie można było zobaczyć uczniów zarówno szkoły podstawowej, jak i gimnazjum: klasa II a SP zagrała na dzwonkach kolędę „Lulajże Jezuniu”, uczniowie klas I SP śpiewali pastorałkę „Bosy pastuszek”, klasa III a SP wystąpiła w „Jasełkach misyjnych”, a uczniowie klasy IV a wykonali na fletach kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”.

Zobacz galerię zdjęć >>

Ponadto uczennice SP i G śpiewały kolędy, wykonywały je na keyboardzie oraz recytowały wiersze bożonarodzeniowe. Rodzice mogli też zobaczyć śląskie jasełka – efekt pracy w projekcie „Żywot Ślązoka poczciwego – od bajtla do kryki”. Całość uświetniły występy chóru „Skowronki” pod kierunkiem pani Anny Jędrzejak. Pozostali nauczyciele, odpowiedzialni za program jasełek, to: p. Małgorzata Pyszny, p. Joanna Hachulla, p. Joanna Pluta, p. Bernadeta Macha – Adamczyk, p. Grażyna Kosek, p. Teresa Kieś, p. Urszula Krettek, p. Mirosława Al-brecht, p. Magdalena Łubkowska.

Opracowanie: M. Łubkowska
Zdjęcia: admin