[info nr 465][Autor: p. E. Szopa][Dodano: 27.11.2014r. 23:13]
„JAK ZOSTAĆ MISTRZEM”
O tym jak zostać mistrzem sportowym opowiadał uczniom Zespołu Szkół nr 3 – miotacz KS Silesia Rybnik Artur Strzałka, który podpisał siedmioletni kontrakt z organizacją New York Yankees - najsłynniejszym baseballowym klubem świata

info 465Artur to pierwszy Polak, którego klub z najlepszej baseballowej ligi świata wypatrzył na polskim boisku. (Najbardziej znanym Polakiem występującym w MLB był urodzony w USA Stan Musial – syn polskiego imigranta), który za oceanem został wybrany na sportowca roku 1957 i najlepszego baseballistę dekady 1946-1956).

Na spotkaniu z młodzieżą ZS3 w dniu 20 listopada, Artur opowiadał o swoich sukcesach, marzeniach i planach: bycie mistrzem sportowym to nie tylko talent lecz ciężka codzienna praca, doskonalenie umiejętności technicznych, lata treningów. Artur zachęcał uczniów do polubienia ćwiczeń na lekcjach wuefu, odkrywania i szlifowania swoich talentów sportowych. Życzył wytrwałości w dążeniu do osiągania celów.

Uczniowie zadawali Arturowi wiele pytań i z zaciekawieniem słuchali jego wypowiedzi. Wiele emocji wzbudzał strój zawodnika Yankees oraz rękawice i piłki baseballowe. Miłą niespodzianką dla uczniów była możliwość wykonania z Arturem pamiątkowych zdjęć oraz otrzymanie autografu.

To ciekawe spotkanie, przebiegające w niezwykle miłej atmosferze na pewno pozostanie w naszej pamięci.

Panu Arturowi dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów.

Zobacz galerię zdjęć ze spotkania >>

Opracowanie: Uczniowie ZS nr 3 wraz z nauczycielami WF-u.
Zdjęcia: Uczniowie ZS nr 3 wraz z nauczycielami WF-u.