[info nr 464][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 27.11.2014r. 22:27]
Wieczorek teatralny klasy II a
Klasa II a 24.11.2014r. zaprosiła swych rodziców, dziadków, nauczycieli i przyjaciół, na spotkanie z Zemstą Aleksandra Fredry.

info 464Wieczorek teatralny poprowadzili: Oliwia, Michał, Kamil, Agnieszka, którzy wspomnieli, że przez ostatnie tygodnie klasa zapoznawała się na różne sposoby z lekturą: czytali ZEMSTĘ, oglądali film w reżyserii Andrzeja Wajdy, byli w Teatrze Nowym w Zabrzu, pisali klasówki i kartkówki, ale chyba najbardziej w ich pamięć zapadną scenki.

Zemsta hrabiego Aleksandra Fredry od ponad 150 lat bawi widzów, dając możliwości tworzenia znakomitych inscenizacji i wybitnych kreacji aktorskich. Uczniowie klasy II a, prezentując wybrane scenki na podstawie Zemsty wykazali się wspaniałym talentem aktorskim, pomysłowością w doborze strojów, rekwizytów i oryginalnością w interpretacji sztuki – taką ocenę wystawiła klasie ich polonistka.

Zobacz zdjęcia w galerii >>

W szkolnej wersji komedii wystąpili:

Postaci pierwszoplanowe:
• Rejent Milczek - właściciel połowy zamku, zagorzały wróg Cześnika, ojciec Wacława- Kamil Salamon, Natalia Niecko, Madzia Wysłuch
• Cześnik Maciej Raptusiewicz – skłócony z Rejentem, opiekun i stryj Klary - Paweł Siwek, Mateusz Nawrocki,
• Klara Raptusiewiczówna – właścicielka drugiej połowy zamku, bratanica Cześnika, zakochana w Wacławie- Ania Mrowiec, Oliwia Lichawska,
• Józef Papkin – szlachcic na usługach Cześnika, zakochany w Klarze- Madzia Wysłuch , Michał Frycz, Weronika Rudol, Mateusz Macha

Drugoplanowe:
• Podstolina Hanna Czepiersińska – młoda, atrakcyjna wdowa, Cześnik pragnie się z nią ożenić dla pieniędzy- Agnieszka Pluta, Magda Wilim
• Wacław Milczek – syn Rejenta, zakochany w Klarze - Karol Golbik

Epizodyczne:
• Dyndalski - sługa i marszałek Cześnika – Wiktor Chrostek
• Mularze (murarze) - zatrudnieni przez Rejenta – Ania Kuziel, Daria Mysza

Zebrani goście wzięli udział w plebiscycie na najbardziej utalentowanego młodego aktora i aktorkę.
Najwięcej głosów i nagrody z rąk pani dyrektor ZS 3 - Małgorzaty Marciniak otrzymali – Ania Mrowiec i Kamil Salamon.

Wszyscy mogli również sprawdzić swą wiedzę z komedii, uzupełniając krzyżówkę, tym razem młodzież wspomagała dorosłych.

Dziękujemy wszystkim miłym gościom za przybycie i wspólną zabawę. Brawa należą się utalentowanym uczniom klasy II a, jesteście wspaniali!

Pamiętajcie o głosowaniu od 2 grudnia na swój projekt na stronie Nowej Ery – „ZABAWY Z ZEMSTĄ IIA”.

Zdjęcia: admin