[info nr 460][Autor: admin][Dodano: 17.11.2014r. 21:02]
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień (2014-11-21)
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień (ang. World Hello Day) to dość mało rozpowszechnione święto obchodzone 21 listopada.

info 460Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach i ma nieco inny wymiar, mniej polityczny a bardziej społeczny. Pomysł zorganizowania takiego święta narodził się w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych i był odpowiedzią na konflikt pomiędzy Egiptem i Izraelem. Światowy Dzień Życzliwości miał służyć promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie drugim ludziom życzliwości.

Światowy Dzień Życzliwości obchodzi się w bardzo prosty sposób, wystarczy uśmiechnąć się i być uprzejmym dla drugiej osoby. Czasem życzliwy uśmiech i spojrzenie znaczą o wiele więcej niż zwykła rozmowa. Ideą tego dnia jest sprowokowanie, żeby spojrzeć na codzienność inaczej, skończyć z narzekaniem, dąsaniem się, zapomnieć o nienawiści, zemście, antypatii, wrogości i innych mało przyjemnych słowach. 21 listopada rozglądając się wokół siebie podajmy rękę sąsiadowi, sąsiadce przytrzymajmy drzwi, zróbmy niespodziankę obcym osobom mówiąc im „dzień dobry” lub życząc im „miłego dnia” (mimo iż wcześniej nigdy ich nie widzieliśmy). Choć ten jeden dzień w roku bądźmy uprzejmi dla każdego i obserwujmy jak miło się wówczas żyje...

Zobacz galerię z obchodów Dnia Życzliwości >>

Dzień Życzliwości w G4 - Podsumowanie

Klasowy konkurs na żółty kolor:

I miejsce: IA, IIA, IIC, IIIA, IIIB
II miejsce: IB
III miejsce: IIB

Klasowy konkurs na gazetkę, piosenkę lub plakat

I miejsce: IA, IIIA
II miejsce: IB, IIC
III miejsce: IIA, IIIB

Królową Życzliwości G4 została: Anna Wencel IA (36 pkt.)
Królem Życzliwości G4 został: Szymon Kowalski IIB (41 pkt)
Pozostałe miejsca na podium: Anna Mrowiec IIA (35 pkt.), Paulina Jamiołkowska (32 pkt.); Michał Frycz IIA (36 pkt.), Karol Bociek IA (35 pkt.)

Wszelkie rezultaty przeliczone zostaną na punkty do Ligi Klas

W ramach obchodów Dnia Życzliwości nakręciliśmy krótki film pokazujący przekazanie przez p. Dyrektor ISKIERKI ŻYCZLIWOŚCI:

Dokonano również pierwszego podsumowania akcji Żonglujże Żonglerzu czyli G4 żongluje. Swoje żonglerskie umiejętności pokazali:
Joanna Krukowka, Jan Wygaś, Karol Bociek, Szymon Karaś, Mariusz Zniszczoł - IA;
Rafał Szłapka, Karol Golbik - IIA;
Paweł Krukowka - IIIA

Dziękujemy p. Alinie za pomysł, Samorządowi Uczniowskiemu za organizację oraz wszystkim uczniom G4 za zaangażowanie.

Opracowanie: admin
Źródło: www.kartki.pl, www.nzs.uni.wroc.pl, www.psp7.zgora.pl, www.wroclaw.pl