"Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie." H. Sienkiewicz

AKTUALNOŚCI

info 457
[info nr 457][Autor: p. M. Pyszny][Dodano: 04.11.2014r. 20:35]
Napisz list, zmień życie!
Drogi Uczniu ZS 3, dziękujemy za Twoje wsparcie i zaangażowanie w organizację Maratonu Pisania Listów w ubiegłych latach.

To między innymi dzięki Twojej pomocy w tym roku otrzymaliśmy dobre wiadomości o poprawie losów bohaterów Maratonu - wyrok pozbawienia wolności dr. Tun Aunga z Birmy skrócono o 10 lat, Michaił Kosenko został zwolniony ze szpitala psychiatrycznego, więźniowie sumienia Aleś Bialacki i Jabeur Mejri zostali uwolnieni!

Nasz głos został usłyszany! Dlatego zachęcamy Cię do organizacji Maratonu również w tym roku. Aktywistka Liu Ping z Chin, Daniel Quintero, uczestnik antyrządowych demonstracji w Wenezueli czy Chelsea Manning ze Stanów Zjednoczonych, która przekazywała niejawne materiały rządowe serwisowi Wikileaks, to tylko niektóre z osób, którym będzie można pomóc podczas XV Maratonu Pisania Listów Amnesty International (13-14 grudnia 2014 roku).

Wspierając Amnesty International, pomagasz nam bronić praw człowieka. Mamy nadzieję, że będziemy mieli i miały okazję współpracować podczas Maratonu Pisania Listów także w tym roku.

Razem mamy siłę, możemy zmienić świat!

Czym jest Maraton Pisania Listów?

Po raz pierwszy został zorganizowany w Polsce w 2001 roku. Co roku odbywa się w okolicach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). W tym roku Maraton organizujemy od 6 do 16 grudnia. Miejscem maratonowym może być szkoła, kawiarnia, biblioteka, biuro – Ty też możesz zorganizować Maraton w swojej miejscowości !

Celem Maratonu jest wysłanie:

- jak największej ilości listów i innych apeli (e-maili, faxów) odpowiednich władz we wskazanych krajach, tak by skierować ich uwagę na naruszenia praw człowieka
- listów solidarnościowych do osób lub społeczności, których prawa człowieka są naruszane

Więcej na stronie AI >>

Opracowanie: p. M. Pyszny
Zdjęcia: www.amnesty.org.pl
Copyright by Marcin Gorzawski and G4. All rights reserved. Wszelkie prawa zastrzeżone.