[info nr 456][Autor: p. J. Hachulla][Dodano: 04.11.2014r. 20:04]
Tydzień papieski
13 pażdziernika rozpoczęły się w naszym gimnazjum obchody Tygodnia Papieskiego pod hasłem „Jan Paweł II- świętymi bądźcie”.

info 456W tym dniu został rozstrzygnięty pierwszy konkurs, ogłoszony na początku października. Dotyczył przygotowania przez każdą klasę gimnazjalną w swojej sali gazetki tematycznej poświęconej naszemu papieżowi- świętemu Janowi Pawłowi II. Najładniejszą gazetkę – zgodną z mottem przewodnim tegorocznego Tygodnia wykonała kl. I b .Można ją było podziwiać w Sali 72 oraz wraz z wszystkimi pracami z konkursu plastycznego w czasie uroczystej Akademii w dniu 17.10 na sali gimnastycznej.

Następnego dnia - 14.10 cała społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystej Mszy świętej z okazji Dnia Edukacji Narodowej i rozpoczynającego się Tygodnia Papieskiego.W środę 15.10 odbył się konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II. Zmierzyło się w nim 10 uczniów naszej szkoły. Zwycięskie miejsce zajęły: I m: Agnieszka Pluta z kl. II a, II m: Oliwia Lichawska z kl. II a, III m: Klaudia Radecka z kl. I b i Roksana Zelek z kl. I b. W czwartek 16.10 nastąpiło rozwiązanie konkursu plastycznego o Janie Pawle II , który nosił tytuł ” Wzruszająca chwila z życia papieża”.Bezkonkurencyjna w tej kategorii okazała się praca Pauliny Pokusińskiej z kl. I b. Kolejne miejsce zajęła Alicja Wujczak z kl. I b, a III miejce przypadło dla Patrycji Falkowskiej i Klaudii Radeckiej z kl. I b

info 456Obchody Tygodnia Papieskiego zostały zakończone w dniu 17 pażdziernika Akademią, na której uczniowie klasy IIa przypomnieli najważniejsze słowa z nauczania JP II do młodzieży i o powołaniu wszystkich bez wyjątku do świętości. Występy uświetnił chór szkolny z panią A. Jędrzejak - śpiewem ulubionych pieśni Jana Pawła II. Ponadto zostały wręczone dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom konkursów.

22 pażdziernika - w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II –papieża na długich przerwach odbyła się akcja sprzedaży ulubionych ciastek Jana Pawła II - kremówek.

Opracowanie: p. J. Hachulla
Zdjęcia: p. M. Mazur-Zając, www.jp2friens.org